Sejdiu: “Kola” nuk di të mbajë shtëpi, por di të ndajë toka për parti! (Video)

Sonte, në ora 22:00, transmetohet intervista “Saktë” me nënkryetarin e Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu.

Çfarë tha ai për bllokadën në Kuvendin Komunal dhe cilat janë prapaskenat e zhvillimeve për ambasadën e Shqipërisë?

A do të jetë ai kandidati i ardhshëm për kryetar të Komunës së Prishtinës?

Midis Shpend Ahmetit, Albin Kurtit, Visar Ymerit, kë do ta preferonte për kryeministër?

Me cilën parti tjetër do të bëjnë koalicion në nivel komunal?

Çfarë është diskutuar në takimet me Isa Mustafën, e çfarë me Edi Ramën?

Çfarë tha Sejdiu për Ilir Dedën, Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn?

Dardan Sejdiu, flet pa dorëza edhe për situatën politike në Maqedoni.

Intervista Saktë është bashkërealizim i portalit Sakte.net dhe First Channel.

Shikoni videon:

Promo.Still004

Dardan Sejdiu

Temat
EmisionetLajmeVend

Të afërta