Dhjetë futbollistët që agjërojnë Ramazanin, mesin e tyre edhe një shqiptar

Por përkundër kësaj, janë disa futbollistë që përkundër këtij mundi, agjërojnë gjatë muaji të Ramazanit, duke hequr dorë nga disa gjëra, që të tjerët i gëzojnë me mos agjërim.

Nuk janë të rralla rastet, kur futbollistë të caktuar kanë luajtur me agjërim, dhe të tjerë, ku mes zgjedhjes agjërim apo futboll, kanë zgjedhur të parën.

Në pjesën e mëposhtme, janë disa prej futbollistëve që agjërojnë në muajin e shenjtë të Ramazanit.

Në mesin e tyre janë Mergim Mavraj, Franck Ribery, Yaya Toure dhe Mesut Ozil. /Telegrafi/

1. Seydou Keita
2. Eric Abidal
3. Franck Ribery
4. Samir Nasri
5. Marouane Fellaini
6. Karim Benzema
7. Edin Dzeko
8. Yaya Toure
9. Mesut Ozil
10. Mergim Mavraj

Temat
BotëSport

Të afërta