Mahniten doktorët! Kjo është receta që i forcon eshtrat, gjunjët dhe nyjet

Sipas shumë ekspertëve shëndetësor, mënyra e gabuar e të qëndruarit është ndër shkaktarët kryesor për dhimbjet në shpinë, nyje dhe këmbë.

Prandaj, është shumë e domosdoshme të korrigjohet kjo dukuri, me qëllim që të parandalohen komplikimet e mëtutjeshme, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, fatmirësisht mjekësia alternative apo tradicionale mundëson që përmes përbërësve natyral t’i forconi eshtrat, gjunjët, nyejt, si dhe ta eliminoni dhimbjen nga këto pjesë të trupit.

Paraprakisht vlen të ceket se kjo recetë ka origjinë nga Greqia e lashtë dhe ka efekte të mahnitshme pozitive.

Përbërësit:

– Një kilogram mjaltë

– Dhjetë lugë gjelle fara liri

– 50 gramë fara të kungujve

– Pesë lugë gjelle susam dheu

– Tri lugë gjelle rrush të thatë

– 50 gramë fara luledielli

– 50 gramë kokrra gruri

Të gjithë përbërësit e lartcekur i futni në një tas të madh, i përzieni mirë dhe produktin e vendosni në një gotë xhami.

Duhet të përdorni një lugë gjelle nga ky ilaç para mëngjesit dhe drekës. Konsumimi i këtij ilaçi natyral e përmirëson metabolizmin, i forcon eshtrat dhe muskujt e zemrës, si dhe e rikthen dhe përmirëson elasticitetin e ligamenteve.

Temat
Shëndet

Të afërta