Astrit Haraqija ironizon keq me Baton Haxhiun: Thuaj Edvinit që më 3 qershor ta shpall bashkimin e trojeve

Ish-ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit nga LDK-ja, Astrit Haraqija, i është përgjigjur publicistit Baton Haxhiut.

Haraqija përmes një statusi në Facebook, Haxhiun e quan Susllovit, ndërsa thotë se LDK ka faj që nuk e ndërtojë shtëpinë në atë tokë që tash do t’i ndahet Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë.

Ky është postimi që Haraqija ka publikuar në Facebook:

Të fala Susllovit (Batonit)

Hahahaha, po e shohë që Batoni koka merzit për tokën e LDK-së, (prona e ndarë për LDK-në) të cilën duan t’ja ndajnë amabasadës së Shqipëris!

Po ndihem mirë dhe po me pelqejinë asanbleistët e LDK-së, a nuk u gjetë askund tjetër tokë në Prishtinë , veq kjo koka mbet a….?!

Shpendin dhe Batoni (susllovi), nuk fajë që Folin! Ne vet i kemi fajet, që deri më tani nuk e ndërtuam at shtëpi që nga viti 2007!

Baton ( susllov), uroi të gjejm edhe dikend në Shqiperi, që do jetë mbrojtës ….!
Nese per k’so takime të qeverisë që pritet të mbahet në Qershor po mbanë dertë, ateherë për mua pak rendësi,

Thujë Kryeministrit yt (Edvinit )cili po e zgjedhë kryetarin e Amerikes dhe po proven me ndal Anglin me dalë prej Europes ! Të lutem, thuaju më 3 qeshor ta shpallë Bashkimin e Trojeve….!

Temat
LajmeVend

Të afërta