Interpol anulon urdhërarrestin për Thaçin

Ministri i Sigurimit i Bosnjës dhe Hercegovinës , Dragan Mektiç tha se shërbimet e sigurisë të Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Interpolit kanë marr informacion se urdhëraresti për Hashim Thaçin është anuluar, raporton agjensioni i lajmeve FENA, përcjellë Klan Kosova.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë fundjavës ka qenë në Sarajevë në samitin e 100 .

Mektiç u tha gazetarëve në Sarajevë, tha se, në rast se urdhëraresti do të ishte i vlefshëm, agjensione kompetente të Bosnje-Hercegovinës kishin vepruar sipas standardeve.

Temat
LajmeVend

Të afërta