Alarm për bombë, evakuohet qendra tregtare në Angli

Qendra tregtare “Victoria” në Nottingham të Anglisë, është evakuuar sot pas alarmit për një bombë të vendosur brenda saj.

Policët kanë arritur në vendin e ngjarjes, pasi disa blerës besojnë që kanë parë një valixhe të dyshimtë, transmeton Klan Kosova.

Ata kanë konfirmuar se një paketë e dyshimtë është gjetur në Qendrën Victoria në Nottingham, e cila është evakuuar.

Cameron Clark, i cili punon në metro tha për mediat se “na është thënë se ishte një pako e dyshimtë dhe dëgjuam se ishte një valixhe. Një nga ata erdhi në dyqan dhe kërkoi të dinte kush pronar këto, por shefi ynë ishte pushim.

Ai na tha se ne duhej të largoheshim sa më shpejt të ishte e mundur kështu që unë u thashë të thirra të gjithë klientëve “të dalim jashtë”. Dyqani ishte plot në atë kohë”.

Temat
BotëLajme

Të afërta