NISMA për Kosovën nga Iniciativa Qytetare, shndërrohet në parti të mirëfilltë politike (Dokument)

NISMA për Kosovën, më nuk është Iniciativë Qytetare.

NISMA për Kosovën, më nuk është Iniciativë Qytetare. Nga sot partia që udhëhiqet nga Fatmir Limaj, është shndërruar në subjekt politik, me kërkesën që e kanë bërë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, e që dokumentin e posedon edhe Indeksonline.

Vendimi ka hyrë në fuqi më 25 të muajit maj të këtij viti dhe është nënshkruar nga shefja e KQZ-së, Valdete Daka, raporton Indeksonline.

Ndryshe NISMA për Kosovën ishte themeluar nga Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi, si shkak i pakënaqësisë brenda PDK-së.

NISMA tash ka koalicion parazgjedhor me AAK e Ramush Haradinajt, që në zgjedhjet e ardhshme nacionale do të garojnë me një listë.

Temat
LajmeVend

Të afërta