Deputeti Abazi kërcënon Shehun: Ç’ke që më sheh?! T’I pres veshët unë!

Deputetet e PS, Erion Brace dhe Sadri Abazi, gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me projektligjin e Byrose Kombetare te Hetimit. /r/n/r/nLawmakers, Erion Brace and Sadri Abazi, during a parliamentary session.

Edhe dje në Kuvend nuk kanë munguar replikat, fyerjet dhe deri kërcënimet mes palëve.

Deputeti socialist Sadri Abazi, sa majtas – djathtas, provokonte dhe u dërgonte mesazhe kërcënuese, kolegëve demokratë.

Në një moment iu drejtua Shfredeu Shehut: Çfarë ke që më sheh? Pse më shikon? Ti je komunist, unë jam socialist!

Shehu i habitur nga këto fjalë, iu përgjigj: Çfare ke zotëri, kush të foli ty?! Në krah të tij doli deputeti Mhill Fufi, që e pyeti Abazin: Çfarë halli ke?

Sadri Abazi: Mos fol ti, se ti je ‘badigard’!

Shrefedin Shehu: Je në terezi more?!

Bedri Hoxha: S’qënke mirë o Sadri!

Sadri Abazi: Mos më shiko mua, se të fshij fare!

Shrefedin Shehu: Këta njerëz përfaqëson ti!

Sadri Abazi: Eeej, t’i presët veshët! Mos më fol mua ashtu ti!

Temat
LajmeRajon

Të afërta