Treni i shtyp dy të rinjë shqiptarë

shumë se 48 orë nga ngjarja tragjike ku kanë vdekur dy shqiptarënë Itali, pasi i shtypi treni është bërë i mundur edhe identifikimi i tyre.

Siç shkruajnë mediat italiane, dy shqiptarët 19 dhe 23 vjeç janë persona me precedentë penalë.

Dy shqiptarët janë identifikuar me inicialet E. I., 19 vjeç dhe E. L., 23 vjeç.

Policia bën të ditur se, aktualisht është duke u hetuar në pistën e një ngjarjeje aksidentale.

Temat
LajmeVend

Të afërta