Nuk kishte leje për lopë, gjobitet plaku me 80 mijë lekë (FOTO)

aq sa e çuditëshme po dhe qesharake ka ndodhur sot në një fshat të Librazhdit, ku autoritet shtetërore kanë gjobitur me 80 mijë lekë të reja një të moshuar i cili kishte nxerrë disa kafshë në shitje për të fituar disa para për të ushqyer familjen e tij.

Sipas autoriteteve, kafshët që po tregtoheshin nga fshatari i varfër nuk kishin leje. Denoncimi është bërë nga një banor i zonës në rrjete sociale duke marrë me qindra komente për këtë vepim qesharak të autoriteteve shqiptare.
image
image

Temat
LajmeRajon

Të afërta