Ushqimet që bën dhe s’bën të konsumohen para gjumit

Të gjithë na ka ndodhur të zgjohemi në 3 të mëngjesit, duke mallkuar veten për atë filxhanin e pestë të kafes.

Është një gabim që të gjithë bëjmë, por ka disa ushqime të tjera që na mbajnë zgjuar gjatë natës.

Ja cilat janë 10 ushqimet më të mira e të këqija për gjumin tonë:

Më të mira:

1-Oriz jasmin

2-Fasule soje dhe fara kungulli

3-Qershi

4-Banane

5-Tërshërë

6-Çaj jeshil pa kafeinë

Më të këqijat:

1-Kafeinë

2-Alkool

3-Ushqime me erëza

4-Vakte me shumë yndyrna./GazetaExpress/

Temat
Shëndet

Të afërta