Këto janë gratë e ISIS-it: “Mrs terror” me mesazh të ri kërcënues në rrjetet sociale (Video/Foto)

Një nga gratë më të njohur të ISIS është britanikja e cila ka kaluar në xhihad. Së fundi ajo ka lëshuar një mesazh kërcënues dhe trishtues ndaj civilëve në Mbretërinë e Bashkuar, duke paralajmëruar për disa sulme terroriste në Londër.

“Për të qenë i sinqertë nuk do të shkojë në qendër të Londrës deri në qershor … apo edhe korrik dhe të jem e sinqertë nuk do ua preferoja të shkonit atje, është shprehur e ashtuquajtura “Zonja e terrorit” në mediat sociale, transmeton Indeksonline.

Ajo tani është e fshehur në qytetin e Mosulit në Irak i cili është në mbikëqyrje të ISIS-it.

“Mrs Terror”, gjithashtu ka postuar një fotografi të re ku shihet e veshur në të zeza e cila paraqitet pranë detit, gjoja është në Irak.

Ajo ishte gruaja e burrit ekstremist Junaid Hussain, i cili ishte një haker i kompjuterëve nga Birminghami, i cili u spastrua nga një sulm amerikan i telekomanduar në Raqqa të vitit të kaluar.

Ajo ishte poashtu një nga gratë e ISIS e cila tha se gjatë muajit të Ramazanit do të ketë sulme mbi civilët në Britaninë e Madhe.

Kujtojmë se FBI është në kërkim të kësaj gruaje e cila paraqet rrezik të madh për botën.

auto_349B353200000578-3609046-image-m-6_14641885363871464198697

auto_349B45D400000578-3609046-image-a-7_14641888945781464198697

auto_349B2AF300000578-3609046-The_deluded_terrorist_who_is_wanted_by_the_FBI_posted_this_photo-m-10_14641889405231464198695

Temat
BotëLajme

Të afërta