Këngëtarja kroate merr çmimin famëkeq të Eurovisionit

Nina Kralic ka përfaqësuar Kroacinë në festivalin evropian të muzikës të mbajtur në Stockholm të Suedisë.

Nina Kralic ka përfaqësuar Kroacinë në festivalin evropian të muzikës të mbajtur në Stockholm të Suedisë.

Me gjithë pritshmëritë e mëdha, ajo zhgënjeu duke mos triumfuar në Eurovision ku ngadhënjeu përfaqësuesja e Ukrainës, Jamala.

Por, kroatja ka rrëmbyer titullin e çmimit famëkeq “Barbara Dex” për veshjen më të keqe në Eurovision Song Contest.

Përfaqësuesja kroate ishte e veshur me një fustan, i cili një pjesë ishte i përbërë prej letre të tualetit dhe ka qenë objekt i talljes në rrjetet sociale dhe televizionit gjerman RTL.

Kujtojmë se Shqipërinë e përfaqësoi këngëtarja Eneda Tarifa me këngën “Fairytale” dhe nuk arriti të kualifikohet në natën finale të festivalit.

Vlen të ceket se edhe veshja e Enedës është kritikuar, të cilën e ka qepur kreatorja e modës, Bora Kokëdhima. /Telegrafi/

Temat
Showbiz

Të afërta