Vlora Çitaku: Kosova është e bekuar që ka mbështetje mbi-partiake në Shtetet e Bashkuara

Ambasadorja e Kosovës në Uashington Vlora Çitaku është takuar me kryetarin e kongresit amerikan, Paul Ryan, duke e quajtur me fat Kosovën që ka mbështetjen mbi partiake në SHBA dhe se qytetarët e Kosovës janë populli me proamerikan.

“Kosova është me fat që ka mbështejen e të dy partive me të medha dhe që ne jemi padyshim populli më pro amerikan në faqen e dheut”, ka shkruar Çitaku në rrjetin social Facebook.

Lexo edhe : Serwer reagon pas shkrimit të New York Times: Kosovarët, myslimanët më pro-amerikan në botë

Çitaku ka shkruar se në këtë takim ka ftuar Poul Ryan që të vizioj Kosovën.

13256386_10153531300692414_4615348568918712553_n

Temat
LajmeVend

Të afërta