Eurosport: Ky do të jetë formacioni i Shqipërisë në Evropian (FOTO)

Mediumi i njohur sportiv Eurosport, e ka parashikuar formacionin e Shqipërisë në Kampionatin Evropian.

Sipas Eurosport, Shqipëria në “Euro 2016” do të luajë ne formacionin 4-5-1, e që në disa raste shndërrohet edhe në 4-3-3.

Tre lojtarët kryesorë të “kuqezinjve” sipas këtij mediumi janë Cana, Hysaj dhe Xhaka, përcjell Lajmi.net.

Kujtojmë që “Shqiponjat” aventurën në Evropian e nisin ndaj Zvicrës më 11 qershor.

Lexoni edhe: Behrami tregon se a do të largohet nga Zvicra

formation

Temat
BotëRajonSportVend

Të afërta