Tërmet në jug të Shqipërisë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e së premtes në jug të Shqipërisë. Sipas Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 ballë.

Tërmeti është regjistruar në orën 21:49 minuta dhe epiqendra e tij ka qenë 10 kilometra në veriperëndim të Himarës.

Nuk ka njoftim për dëme materiale. /TCH/

Temat
LajmeRajon

Të afërta