PDK i përgjigjet Gazmend Muhaxherit: Nuk jemi patericë

Përçarjet në koalicionin lokal mes dy partive kulmuan sot kur PDK nuk e mbështeti një kërkesë të Ministrisë së Financave që të rishikohet buxheti komunal.

Partia Demokratike e Kosovës në Pejë i është përgjigjur paralajmërimit të kryetarit të komunës, Gazmend Muhaxherit për prishjen e koalicionit mes LDK-së dhe PDK-së në Pejë.

Përçarjet në koalicionin lokal mes dy partive kulmuan sot kur PDK nuk e mbështeti një kërkesë të Ministrisë së Financave që të rishikohet buxheti komunal. /Kallxo.com/

Temat
LajmeVend

Të afërta