Ismet Beqiri nuk e mohon rikandidimin për kryetar të Prishtinës

Raportimet se shefi i Grupit Parlamentar te LDK-së, Ismet Beqiri mund të jetë përsëri në garën për kryetar të Prishtinës, nuk i ka mohuar edhe ky i fundit.

I pyetur nga Indeksonline për rikandidimin eventual për të parin e Prishtinës, Ismet Beqiri duke qeshur tha: “Sot e kemi pas mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, kemi kalu shumë mirë”…

Indeksonline ka raportuar sot gjatë ditës së LDK-ja dhe kryetari i saj, Isa Mustafa janë duke e menduar seriozisht që Ismet Beqiri t’i futet garës për kryetar të Prishtinës, në zgjedhjet lokale që mbahen vitin tjetër.

Ismet Beqiri ka qenë kryetar i Prishtinës deri në momentin kur Isa Mustafa ia mori këtë pozitë. /Indeksonline/

Temat
LajmeVend

Të afërta