Mustafa: Demarkacioni ratifikohet para se Brukseli të votojë liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa beson se nuk do të paraqiten komplikime në Kuvend sa i përket ratifikimit të Marrëveshjes me Malin e zi për Demarkacion.

Kjo për faktin se sipas tij do të futeshim në një fazë që do ta rrezikonte liberalizimin e vizave, por edhe partneritetin tonë me Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryeministri Isa Mustafa, gjithashtu i ka ftuar liderët opozitar që nëse kanë dokumentacion që e dëshmon se Kosova po humb territor, ta paraqesin atë.

Temat
LajmeVend

Të afërta