Arsenali çmendet për Moratan

Arsenali nuk është dorëzuar për sulmuesin e Juventusit, Alvaro Moratan.

Morata që është në pronësi të Juventusit, ka një klauzolë për tu kthyer në Real Madridi dhe topçinjtë dëshirojnë ta përdorin këtë gjë.

Edhe Zonja është e interesuar ta mbaj lojtarin dhe për të pritet të ketë një telenovelë këtë verë.

Sipas Gazzetta dello Sport, Arsenali është gati të paguajë 51 milionë funte për Moratan.

Për spanjollin nga Anglia ka interesim edhe Manchester United që këtë vit ka dështuar të futet në Evropë.

Temat
BotëSport

Të afërta