Pse duhet të shtoni sodë në shampon e flokëve?

Në këtë artikull do të mësoni disa sekrete të bukurisë nga soda e bukës dhe si të kënaqeni me përfitimet e saj.

Gjëja më e mirë rreth sodës është se ajo nuk ka asnjë përbërës kimik, plus është më e lirë se produktet e tjera të bukurisë.

Ju mund të bëni shumë gjëra me sodë, disa prej të cilave mund të jenë gjëra të padëgjuara më parë, por në këtë artikull do të mësoni se çfarë mund t’ju bëjë flokëve ajo, transmeton Gazeta Express.

Për flokë Nëse e vëreni se flokët tuaja janë dëmtuar, faji mund të jetë tek produkti që e përdorni për t’i larë ato.

Herën tjetër kur të hidhni shampon në flokë, shtoni pak sodë, përzieni me shampo dhe më pas aplikojeni shamponin si zakonisht.

Ky trajtim vepron si një shampo përmirësuese për flokë, i cili vetëm pas disa ditëve përdorim do të bëjë që flokët tuaja të rikthejnë bukurinë e tyre./GazetaExpress/

Temat
Shëndet

Të afërta