Ushtria turke thotë se vrau 22 militantë kurdë gjatë përleshjeve

Ushtria turke vrau 16 punëtore kurdistan të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), nga një operacion ushtarakë të mbështetur nga forcat ajrore në afërsi të kufirit iranian.

Gjithashtu gjashtë militantë të tjerë kanë vdekur afër në juglindje të Turqisë, kanë thënë të hënën forcat e armatosura, transmeton Indeksonline.

Me mbështetjen e forcave ajrore operacioni është kryer në Juksekova ndërsa gjashtë luftëtarë të tjerë u vranë në luftime pranë kufirit sirian dhe Irakian, ka thënë ushtria në një deklaratë. Të gjitha përleshjet kanë ndodhur të dielën, ka thënë ajo. /Indeksonline/

Temat
BotëLajme

Të afërta