Këta janë tre lojtarët kanë luajtur çdo minutë në Ligën Premier (Foto)

Nuk është aspak e lehtë të jesh gjithmonë në gjendje të mirë fizike, posaçërisht në futbollin modern.

Sidomos në Ligën Premier ku arma kryesor pothuajse e çdo skuadre është fiziku dhe qëndrueshmëria.

Por, vetëm tre lojtarë në sezonin 2015/16 kanë luajtur çdo minutë, pra 38 ndeshje, apo 3420.

Më poshtë keni tre lojtarët që kanë luajtur çdo minutë.

Toby Alderweireld

TobyAlderweireldTottenhamHotspurvSouthampton7atCs71ikmpx

Wes Morgan

WesMorganLeicesterCityvEvertonPremier4WGxhk5lfVtx

Kasper Schmeichel

KasperSchmeichelLeicesterCityvEvertonMP96xn1V0yHx

Temat
BotëSport

Të afërta