Hajvalia uron Feronikelin për titullin

Ishin rivale për titull deri tri xhiro para fundit të kampionatit, por në fund ajo që festoi ishte skuadra nga Drenasi.

Hajvalia ka bërë një gjest shumë të mirë duke e uruar për titullin e kampionit skuadrën nga Drenasi, Feronikeli.

‘Nikli’, ka arritur të shpallet për herë të dytë radhazi kampione e Kosovës.

“Kryesia e Hajvalisë dhe gjithë skuadra dëshiron ti shprehë urimet më të sinqerta Feronikelit për fitimin e titullit të dytë kampion.Ishte një edicion i gjatë dhe një garë e ngushtë mes dy klubeve por në fund ishte Feronikeli që ia doli qëllimit dhe në mënyrën më sportive i gjithë klubi i Hajvalisë e uron për këtë sukses”.

“Ç’është më e rëndësishmja ky edicion po mbyllet në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kjo është ajo që na gëzon të gjithëve”.

“Kryesia e klubit shprehë mirënjohje të veçantë edhe për të gjithë futbollistët e Hajvalisë, stafin, tifozët dhe të gjithë ata që kanë qenë të infiltruar sivjet dhe përfundimin në vendin e dytë e cilëson sukses të madh”, thuhet në urimin e Hajvalisë. /Telegrafi/

Temat
SportVend

Të afërta