Berisha: Të gjitha paguhen në këtë botë, asgjë nuk mbetet për botën tjetër

Deputeti i Nisma-s, Zafir Berisha ka thënë se edhe një herë u rikonfirmua lufta e drejte dhe e pastër së pari e UCK-së e pastaj e njërit nga komandantit të saj Fatmir Lima.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se disa injorantë që dje me fitoret e Fatmirit përballë padrejtësive u mburreshin dhe përfitonin poena politik për vete, sot po heshtin.

Ja postimi i plotë në Facebook:
“Dje trumfoi lufta e drejtë Ushtria Çlirimtare e Kosovës apo Fatmir Lima si poltikan? Natyrisht se u rikomfirmu lufta e drejtë dhe pastër në rend të par e UÇK,së e pastaj edhe e njërit nga komandantit të saj Fatmir Lima. Por diqka po me bjen në sy nga fitoret e mëhershme të Fatmirit me padrejtësin që u trubetonte si drejtësi. Ku jan disa injoranta që dje me fitoret e Fatmirit përballë padrejtësive u mburreshin dhe përfitonin poena politik për vete! Pse po heshtin? Fatmiri është ky që ishte edhe dja sa i pëket luftës. Ju edhe mundë të heshtni dhe bëni se skeni dëgju se Fatmiri për her të 5 po del i pafajshëm, por dine se populli e ka nje shprehje ,,të gjitha paguhen në këtë botë, asgjë nuk mbetet për botën tjetër,, . E kam thën në një nga sencat e Kuvendit dhe po e përsëris ,,ata që po mundohen me hap gropa për shokët e vet një dit do të bihen vet në të, shkruan ai.

Temat
LajmeVend

Të afërta