Flet Infantino, “kapen” kosovarët dhe serbët (Foto)

“Luftë” e madhe mes kosovarëve dhe serbëve edhe në rrjetet sociale.

Një gjë e tillë po bëhet pikërisht në faqen e kanalit zyrtar të FIFA-s në Youtube.

Konverzacioni i cili shfaqet në krahun e djathtë, është i mbushur me komente të kosovarëve dhe serbëve.

Infantino në kongresin e UEFA-s kërkoi që ta njohin Kosovën si antërin e saj të 55-të dhe kjo ndodhi.

Pritet të shihet se a do të njihet edhe në FIFA pas disa orësh.

infantio

Temat
BotëSportVend

Të afërta