Glauk Konjufca: Protestat e AAK-së dhe Nismës joserioze, nuk bëhet kështu opozitarizmi(VIDEO)

Bisedë pa dorëza dhe përpjekje për të sjellë informacione sa më të sakta me udhëheqësin e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Cfarë veprime do të ndërmerr Vetëvendosje! në rast të votimit të Marrëveshjeve me Serbinë. Pse nuk i konsideron si sukses Vetëvendosje! edhe liberalizimin e vizave për kosovarët dhe pranimin e Kosovës në mekanizma të ndryshëm ndërkombëtar.

Pse këmbëngulin se marrëveshjet janë të dobishme vetëm për Serbinë?

Cfarë tha ai për Fatmir Limajn dhe aktakuzat që rëndojnë mbi të?

Pse Konjufca u shpreh se SHBA – të nuk e kanë me rëndësi nëse përkrahin politikanë të korruptuar?

Cfarë tha Konjufca për Dardan Molliqajn dhe akuzat se ai është Kadri Veseli i Vetëvendosjes? Po për Ilir Dedën dhe Shpend Ahmetin?

Konjufca godet ashpër edhe BDI-në dhe PDSH – në dhe përshëndet iniciativën e Këshillit Opozitar në Maqedoni… të gjitha këto… në linkun e mëposhtëm.

Emisioni “Saktë” realizohet nga portali sakte.net dhe First Channel.

Temat
EmisionetLajmeVend

Të afërta