Tottenham ofron 45 milionë euro për yllin e Atleticos

Tottenham Hotspur ka bërë ofertë zyrtare për Saul Ninguez.

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino e dëshiron në skuadrën e tij mesfushorin spanjoll të Atletico Madridit, Saul Ninguez.

Daily Mirror shkruan se, Tottenham tashmë ka biseduar edhe me lojtarin, të cilit i ja ofruar 6 milionë euro në sezon, ndërsa Atleticos 45 milionë euro.

Tottenham do të ketë konkurrencë të fortë, pasi për Saul po interesohen edhe Barcelona, Bayern Munich dhe Manchester United.

Temat
BotëSport

Të afërta