Kina pa njerëz, mision i pamundur i një fotograf

Një fotograf ka marrë përsipër një mision të vështirë: të fotografojë Kinën pa njerëz.

Hungarezit Bence Bakonyi iu deshën 3 muaj për të fotografuar peizazhe të Kinës pa njerëz.

Kina ka një popullsi që i ka kaluar 1 miliard banorë dhe të realizosh fotografi në qendra të banuara pa të tillë është pothuajse e pamundur.

Fotografi ka kapur imazhe të qyteteve të mëdha, por edhe të zonave rurale, pa bërë asnjë manipulim me “Photoshop”./GazetaExpress/

Temat
Fun

Të afërta