Galaxy C5 modeli më i ri Samsung (FOTO LAJM)

Samsung së fundmi duket se ka publikaur fotot më të fundit të modelit Galaxy C5.

Galaxy C5 pritet të vijë me ekran 5.2-inç me rezolucion prej 1080 pikselë (ende nuk dihet a do të jetë LCD apo AMOLED), procesorin Snapdragon 617, 4 gigabajt RAM memorie, si dhe do të punojë me sistemin Android 6.0 Marshmalloë.

Për të gjithë fansat, në mbarë botën, e telefonave me trup prej metali, C5 ndoshta do të lançohet së pari në Kinë dhe nuk dihet se kur do të jetë pjesë e të gjithë tregut.

Temat
Teknologji

Të afërta