Arsenal ofron 80 milionë euro për dy yjet e Leicesterit

Arsenal po interesohet për dy futbollistë të Leicester Cityt.

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger dëshiron të përforcojë skuadrën me dy yjet kryesorë të Leicester Cityt.

Bëhet fjalë për mesfushorin francez, N’Golo Kante dhe për anësorin algjerian, Ryad Mahrez, shkruan France Football.

Të dy këta futbollistë pritet t’i kushtojnë Arsenalit 80 milionë euro, ndërsa për ta interesohen edhe skuadrat tjera evropiane.

Temat
BotëSport

Të afërta