Simboli për Evropën në qendër të Prishtinës

Dita e Evropës sot në qendër të Prishtinës do të lë për shumë gjatë një simbol.

Monumenti gjigant në sheshin Zahir Pajaziti do të vendoset sot në orën 11:00, dhe mëton të përcjell mesazh për BE-në, duke simbolizuar pritjen e gjatë për kosovarët si pjesë e Bashkimit Evropian.

Në ngjarjen e sotme pritet të flasin ministri Bekim Çollaku, Vlora Çitaku, Ilir Deda, Mimoza Kusari, Arbana Xharra, Vjosa Osmani, etj. /KP/

Temat
LajmeVend

Të afërta