Xhaka tek gjiganti anglez

Granit Xhaka pritet të bëhet me skuadër të re para se t’ia fillojë kampionati evropian.

Ylli kosovar i Borussia Moenchegladbachut është bërë objektiv i shumë skuadrave të mëdha evropiane si Liverpool, Manchester City, Arsenal e Bayern Munich.

Por në Angli janë të sigurt se prishtinasi do të transferohet në Londër tek Arsenal.

23-vjeçari është në bisedime me klubin londinez që një kohë të gjatë dhe është afër ta pranojë ofertën e tyre.

Temat
BotëSport

Të afërta