Berisha: Ja sa paguhet për një vend pune në Drejtorinë e Burgjeve

Sipas Berishës, në Drejtorinë e Burgjeve paguhet nga 3000 në 5000 euro për një vend pune.

Statusi i Berishës në facebook;

sb

Qytetari dixhital denoncon:

Ryshfetin qe merr drejtori i pergjithshem i burgjeve, Artur Zoto. Per me hollesisht lexojeni vet! sb
“Pershendetje I Dashur Kryetar dhe mos vdeksh kurr . Te dhente zoti jete . Jam nje punonjes prane Drejtorise se pergjithshme se burgjeve. Doja te beja nje denononcim sepse je i vetmi njeri ku mund te degjohet dhe zeri jone. Drejtori i pergjithshem i Burgjeve Artur Zoto e ka kthyer kete institucion ne prone private. Nje transferim nga nje p/burgim ne nje burg kushton 600 € Nje vend pune varjon nga 3000€ deri ne 5000€ . e plot e plot pazare te tjera. Nese ju kujtohet ashashi qe ju kap nje punonjesi te policise se burgjeve ajo sasi ishte per burgun e Peqinit ku organizator qe vet Artur Zoto. por i rreshkiti situata nga duart sepse ishin te pakenaqur ortaket e tij me te cilet ndan leket. Jemi bere vemi ne pune me frike dhe rrime me frike sepse nuk e dime se ku na shkon emri per transferim sepse duhet me i dhone 5000 € Artur Zotos qe te na kthej prap ne ate vend pune. Nuk po flas per gjera te tjera sepse jane te pafundme palacolleqet qe ben ai. Filmon Punonjesit e tij y ben video duke u dhene leke e me pas i ben presion dhe i detyron te bejne gjera qe vene koken ne rrezik. ju Falenderoje A.K”

Temat
LajmeRajon

Të afërta