Ky është gjyqtari i finales në Ligën e Kampionëve

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka caktuar gjyqtarin e ndeshjes në Ligën e Kampionëve.

Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet më 28 maj në Itali më saktësisht në Milano.

Ndërsa gjyqtari kryesor i kësaj ndeshje do të jetë suedezi Jonas Eriksson.

Real Madrid në ndeshjen e fundit që e drejtoi Eriksson barazoi 1:1 me Juventusin dhe italianët kaluan në finale, ndërsa për Atleticon në ndeshjen e fundit ku suedezi referoi ishte barazimi pa gola ndaj Chelseat 0:0.

Temat
BotëSport

Të afërta