Gjendje e jashtëzakonshme në qytetin kanadez pas zjarrit të madh (FOTO LAJM)

Një zjarr i madh që ka përfshirë një qytet të naftës në Kanada, i ka detyruar autoritetet t’i evakuojnë 80 mijë banorë dhe të shpallin gjendje të jashtëzakonshme.

Qyteti McMurray po përballet me një gjendje të vështirë, ndërkohë autoritetet po bëjnë përpjekje ta shuajnë zjarri.
Me poshte mund t’i shihni disa foto ku e tregojne gjendjen e vendit.

Temat
BotëLajme

Të afërta