Skënder Hyseni për lajmin e vizave: Në ora 15:00 do t’i them të gjitha në konferencë

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, është duke qëndruar në Bruksel ku do të ketë takim në pra 15:00 me komisionerin për migrim, fqinjësi dhe punë të brendshme të BE-së.

Ai ka thënë se në këtë konferencë do t’i thotë të gjitha.

“Në ora 14:45 kam takim me komisionarin për migrim, fqinjësi dhe punë të brendshme të Bashkimit Evropian, dhe pas kësaj kemi një konferencë por media. Kaq mund të them tash për tash, asgjë më shumë. Çdo gjë do ta them në konferencën për media”, ka thënë Hyseni për Indeksonline të mërkurën para dite.

Ndryshe Kosovën e ndajnë shumë pak orë nga lajmi më i rëndësishëm pas shpalljes së pavarëisë.

Kosovarët janë të vemtit në Ballkan që nuk kanë mundur të lëvizin pa viza drejt BE-së. Ndërsa sot në ora 13 pritet të jepet lajmi që shtetasit e Kosovës mund të udhëtojnë pa viza./Indeksonline/

Temat
LajmeVend

Të afërta