Pjanic gjatë verës i bashkohet Bayernit

Bayern Munichu raportohet se ka arritur marrëveshje për transferimin e Miralem Pjanicit nga Roma.

Mesfushori boshnjak është lidhur me një transferim te shumë klube evropiane, përfshirë Manchester Unitedin, Chelsean dhe Paris Saint-Germainin.

Por gazeta gjermane “TZ” raporton se 26-vjeçari pritet të transferohet në Allianz Arena.

Kjo gazetë raporton se Roma është detyruar ta shesë mesfushorin për të lehtësuar problemet financiare.

Temat
BotëSport

Të afërta