Hoxha godet ministrat e BDI-së dhe disa komandantë të UÇK-së

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka adresuar kritika të ashpra në adresë të ministrave të rinj të BDI-së, të cilët bënë skena në përvjetorin e luftës në Sllupçan, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Turpi i radhës. Ministrat e një partie politike BDI-së, të cilët më shumë se një dekadë perfituan në emrin e sakrifices se UCK-se dhe vrane amanetin e deshmoreve , burgosen e vrane ushtaret dhe asnjeher nuk u prononcuan bile me deklarata kunder ketyre akteve, sot prape ne Sllupçanin legjendar, keta ministra kriminel pa asnje turpi japin fjalime patritiko- hipokrite sa per te perfituar ende nga sakrica e luftese. Turp edhe per gjith ata ish UCK qe kane qene ne tubim dhe kan duartrokirur ne deklaratat e ketyre krimineleve, ministra servil ndaj VMRO . Sa shpejt po i harroni shoket e vrare dhe te burgosur e hajmedet, per disa ish uck e ju shkojn mbrapa ministrav te nje partie kriminele , tradhetare. A nuku gjete nje burr te ju thote ketyre te pa fytyreve se nuk keni vend ju ne Sllupçanin legjendar”, është shprehur Hoxha.(INA)

Temat
LajmeRajon

Të afërta