Digjni gjysmën e kalorive që i fitoni pas çdo shujte vetëm me këtë lëng me dy përbërës!

Përbërësit:

– Një copë e madhe grejpfrut

– Një lugë gjelle mjaltë

 Grejpfrutin, i cili preferohet të jetë i ftohët, e ndani në dysh dhe e përzieni me mjaltë derisa të fitoni lëngun.

Kjo pije magjike përmban elemente si pektini, i cili kontribuon në heqjen e kolesterolit të tepërt, zvogëlimin e nivelit të insulinës në gjak, stabilizon metabolizmin etj., dhe licopeni, që ndihmon në luftimin e toksinave dhe substancave të dëmshme në trup.

Kjo pije preferohet të pihet 20 minuta pas çdo shujte dhe ka aftësinë t’i djeg thuajse gjysmën e kalorive të fituara gjatë shujtës.

Pija magjike ka efekte shëruese edhe te ata që vuajnë nga hipertensioni dhe sëmundjet kardiovaskulare. /Telegrafi/

Temat
Shëndet

Të afërta