Dhëmbë të bardhë dhe seksi me vetëm dy përbërës!

Përbërësit:

– Disa lugë gjelle sodë buke

– Mjaftueshëm lëng limoni apo ujë për të formuar një pastë

 – Një furçë të dhëmbëve

Sodën e bukës e përzieni me lëng limoni (apo ujë) për të formuar një pastë.

Pastën e krijuar e qitni në furçën e dhëmbëve dhe e lini ashtu për një minutë, pastaj i pastroni dhëmbët.

Pastën e përdorni pasi që t’i keni pastruar dhëmbët natën.

Efektet e kësaj metode nuk janë të shpejta, pra marrin kohë, mirëpo përgjatë kohës do t’i vëreni ndryshimet mahnitëse! /Telegrafi/

Temat
Shëndet

Të afërta