Ahmeti përgëzon të gjithë për heqjen e vizave

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka uruar për rekomandimin e Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave.

Postimi i plotë:

Rekomandimi per liberalizimin e vizave na e hjek ndjenjën e getos, izolimit dhe trajtimit jo të barabartë si qytetarë të Evropës që jemi. Ka edhe shumë punë që shteti ynë të trajtohet i barabartë, por kjo është vendim në drejtimin e duhur. Urime të gjithëve e sa më shumë vendime të tilla. Poashtu përgëzime për të gjithë që konsiderojnë se kanë kontribuar në këtë vendim.

Temat
LajmeVend

Të afërta