Tërmet i fuqishëm në Spanjë

Një tërmet i shkallës 3.7 ka goditur pranë qytetit Lorca të Spanjës. Nuk ka ende ndonjë raport për viktima pas dridhjeve që shkaktoi ky tërmet, megjithatë, shkollat janë evakuuar

Epiqendra e tërmetit ishte e vendosur në thellësi të cekët prej 10 kilometra, shkruan RT.

Megjithatë, kjo zonë në vitit 2011 u godit nga një tërmet i fuqishëm 5.1 shkallë, i cili la të vdekur nëntë persona dhe la të plagosur rreth 300 të tjerë.

Temat
BotëLajme

Të afërta