Rrahje masive mes deputetëve turq (Video)

Në Parlamentin e Turqisë dje ka shpërthyer një rrahje mes deputetëve.

Siç raportojnë mediat e huaja, deri te rrahja masive ka ardhë si pasojë e një propozimi për të hequr imunitetin e deputetëve për t’u përndjekur nga Prokuroria.

Rrahja ka ndodhur mes deputetëve të partisë në pushtet AK si dhe deputetëve pro-kurdë.

Edhe një seancë tjetër e Parlamentit turk javën e kaluar kishte përfunduar me rrahje. /Telegrafi/

Temat
BotëLajme

Të afërta