Gjini: Pa Opozitën s’do të kishte MSA, UEFA e as liberalizim

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se pa Opozitën, Kosova nuk do të fitonte as Marrëveshjen për Stabilizim-Asocim, as anëtarësimin në UEFA dhe aq më pak liberalizimin e vizave.

Gjini këto komente i ka dhënë derisa ka mbajtur një fjalim në organizimin e përbashkët të AAK-së e Nismës për Kosovën, ku po flitet për protestën e 14 majit që do të organizohet nga AAK-NISMA, njofton Klan Kosova.

Tubimi i dy partive opozitare po mbahet në Sallën e Kuqe tek Pallati i Rinisë në Prishtinë.

Temat
LajmeVend

Të afërta