Gjimshiti ka disa fjalë për pranimin e Kosovës

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti me interesim të madh po e përcjellë kongresin e UEFA-s.

Në një prononcim për Telegrafin, anëtari i skuadrës italiane ka uruar pranimin e Kosovës me të drejta të plota në UEFA.

“Jam duke e ndjekur me vëmendje të madhe kongresin e UEFA-s dhe shpresoj që Kosova më në fund ta marr lajmin e madh për pranim më të drejta të plota”, tha Gjimshiti për Telegrafin.

“Kosova dhe futbolli i saj meriton të dalin nga izolimi. Aty ka shumë talente dhe duhet që edhe atyre t’iu hapen dyert për Evropë”.

“Përfaqësuesja e Kosovës ka shumë lojtarë të talentuar dhe duhet të jenë të barabartë me të gjitha përfaqësueset evropiane dhe botërore”, shprehet Gjimshiti për Telegrafin.

Infantino jep një lajm të madh për futbollin e Kosovës (Live)
Tutje ai ka thënë se pranimi i Kosovës është festë e madhe për gjithë shqiptarët anë e mbanë botës.

“Po besoj se do të pranohet, do të jetë një festë e madhe për gjithë shqiptarët anë e mbanë botës”, përfundoi Gjimshiti prononcimin e tij për Telegrafin.

Kujtojmë se mbrojtësi fantastik i Kombëtares shqiptare mbrëmë debutoi me Atalantën në Serie A. /Telegrafi/

Temat
SportVend

Të afërta