Vdiqën brenda 48 orësh, duke lënë pas gjashtë fëmijë

Vdiqën brenda 48 orësh, duke lënë pas gjashtë fëmijë

Një çift nga Alabama – të cilët ishin prindër të gjashtë fëmijëve – vdiqën vetëm disa orë larg njëri tjetrit, në incidente të veçanta të lidhura me shëndetin.

Jennifer Norsworthy, 40, vdiq në gjumë pas një historie të mpiksjes së gjakut – ndërsa burri i saj, Toby, 38, vdiq më pak se 48 orë më vonë nga një sulm në zemër, transmeton Telegrafi.

Motra e tij, Tabitha Washburn, u ka thënë medieve të huaja se Toby zemërthyer me gjasë vdiq për shkak të stresit të humbjes së gruas së tij.

Çifti u zhvendos në Alabama pas takimit në Alaskë, 13 vjet më parë, para se të jetonin në Tennessee.

Së bashku, ata rritën gjashtë fëmijë, tre nga martesa e mëparshme e Jennifer dhe tre bijtë e tyre të përbashkët. /Telegrafi/

Temat
BotëLajme

Të afërta