Roma fiton dramën kundër Genoas (Video)

Roma ka shënuar fitore të vështirë prej 3:2 kundër Genoas.

Roma ka fituar me shumë vështirësi 3:2 përballë Genoas së Blerim Xhemajlit, i cili luajti 90 minuta në këtë takim.

Mysafirët kaluan  të parët në epërsi me golin e Mohamed Salah, por vendësit e përmbysën rezultatin me golat e Tachsisdis dhe Pavoletti.

Roma nuk u dorëzua deri në fund dhe arriti të shënonte me atë të Francesco Tottit dhe Stephan El Shaarawyt për rezultatin përfundimtar 3:2.

Pas kësaj fitoreje Roma ngritët në pozitën e dytë me 74 pikë.

Video not found..

Temat
BotëSport

Të afërta