Prezantohet Huawei Honor 5C(VIDEO)

Huawei ka prezantuar së fundmi modelin më të ri Honor 5C. Ai është i përbërë prej metali, dhevjen me ekran prej 5.2 inçësh IPS LCD, me rezolucion prej 1080 piksellësh.

Telefoni fuqizohet nga një procesor HiSilicon Kirin 650, me shpejtësi prej 1.7 GHz. Modeli ka një çmim të arsyeshëm (më pak se 150 dollarë), Honor 5C ka veçori shumë të mira.

Pajisja vjen me bateri prej 3.000 mAh dhe skaner të gjurmëve të gishtave, ndërsa operon me sistemin Android Marshmallow, me ndërafqen Emotion UI 4.1të Huaweit.

Temat
Teknologji

Të afërta