“Mbreti” ulet në “fron”

Java 21 e “The Top List” vjen me një “çoroditje” të paparë në klasifikimin javor. Futja e këngëve të reja ka bërë që të ulen ndjeshëm në kalasifikim këngët e Alban Skënderaj, Nora Istrefit, Capital T, Era Istrefit, etj.

Një ajër të ri në klasifikim kanë sjellë këngët e NRG Band & DJ Aldo, Bruno dhe Enca, me “new entry”-t që renditen kënaqshëm në top listë.

Gold AG dhe Duda fitojnë plot 8 pozicione dhe surprizat vazhdojnë. Tuna e Butrint Imeri dalin jashtë klasifikimit, bashkë me Vedat Ademin, Edona Vatocin e Asgjë Sikur Dielli.

Befasues është prezantimi i ri i Ledri Vulës me “King”, i cili pozicionohet drejt e në vendin e parë, vetëm pak ditë pas publikimit të këngës.

Ky është klasifikimi zyrtar për javën e 21 të “The Top List”, Top Awards:

1. Ledri Vula – Kings

2. Bruno – Ajo

3. Nrg Band ft. Dj Aldo – Mos u ndal

4. Noizy – Grande

5. Gold AG ft. D.U.D.A. – Hajde

6. Noizy ft. Varrosi – Shut the Place down

7. Enca – Dreq

8. Alban Skenderaj – Une dhe Ti

9. Era istrefi – Bonbon

10. Capital T – Hitman

11. Mc Kresha ft. Gjurmet – Era

12. Nora Istrefi – Sa t’kom dasht

13. Ledri Vula – SRMN

14. Dhurata Dora – Numrin e ri

15. 2TON – Ta fali jeten

16. 2po2 ft. Flori – Gone Girl

17. Kida ft. Ermal Fejzullahu – Mi Amore

18. Alban Ramosaj – A Me Do

19. Dafina Zeqiri ft. Mixey – Liri

20. Dj Dalool ft. Ardian Bujupi – Ne jena njo /Indeksonline/

Temat
Showbiz

Të afërta